Aktuality, Inspirace, Ohlášky, Promluvy

 • FILMOVÝ APOŠTOLÁT UVÁDÍ BAKHITA – 2. DÍL

  V pondělí 6. 3. v 18:30 v suterénu kostela sv. Vojtěcha pokračuje Filmový apoštolát promítáním 1. dílu filmu s českým dabingem BAKHITA.  Vstup volný. Poznejte příběh černošské otrokyně a řeholnice Bakhity, mladé dívky ze Súdánu,  kterou papež Jan Pavel II. prohlásil v roce 2000 za svatou. Alina Marinová přichází v roce 1948 na konvent jeptišek do Schia, kde právě zemřela sestra Bakhita. Alina si vzpomíná na své dětství, když se jako polo-sirota ocitla v jejích rukou - v rukou řeholnice Bakhity, která ji vychovala. Vzpomíná si na její neuvěřitelný životní příběh. Mladou Bakhitu unesl turecký generál, svá dívčí léta strávila v krutých podmínkách. Cestovatel z Veneta Federico Marin ji však zachránil. Našel jí nový domov - Bakhita se starala o jeho dceru Alinu v malém městečku, ve kterém žil. Bakhita čelila nejen předsudkům, ale také místní chudobě, ale její milý přístup ji sblížil s místním knězem Antoniem. Rozhodla se, že bude řeholnicí a otec Antonio jí pomohl vstoupit do kláštera. Martin chce, aby se s ním vrátila do Afriky. Trvá na tom, aby mu církev vrátila „jeho majetek“. Nakonec - na nátlak soudu - musí uznat, že nemůže k Bakhitě přistupovat jako k otrokyni, kterou původně byla. A tak se Bakhita vydala na cestu víry.   Bakhita, květ z Afriky   8. 2. Sv. Josefína Margaréta Bakhita, FDC

 • Postní almužna

    Charita Otrokovice připravuje každoroční aktivitu Postní almužna. Ta bude probíhat jako vždycky během cele postní doby. Jak tato aktivita probíhá? Na začátku postní doby si může každý zájemce v kostele vyzvednout papírovou pokladničku. Po celou tuto dobu příprav na velikonoční svátky si pak můžu najít něco, čeho se můžu zříct ve prospěch druhých. Dokážu si odpustit např. něco dobrého, na co mám zrovna chuť, nebo dokážu odložit nákup něčeho, co pro mě není zas až tak nutné? Oželím vstupné do kina nebo na fotbalový zápas? Pak takto ušetřenou částku můžu vložit do pokladničky. Na závěr postní doby pak bude možnost pokladničky s našetřeným obnosem přinést zpátky do kostela. Výnos sbírky bude využit dle aktuální potřeby ve službách naší otrokovické Charity, příp. lidem z našeho okolí. Víte-li o někom, kdo se aktuálně nachází v situaci, kdy by potřeboval pomoct, můžete nám do své pokladničky vložit vzkaz nejlépe s kontaktem na vás a stručným popisem situace a výtěžek může být využit i tímto způsobem.  

 • VYŠLO DALŠÍ ČÍSLO FARNÍHO OBČASNÍKU

    V neděli vyšel další Farní občasník. Děkuji všem, kdo do něj přispěli.    Fom ke stažení zde:FOM 2023 -01(02) web

 • Tipy Národní týden manželství

  Každý rok v týdnu Valentýna (14. 2.) je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbat nebude, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět. Přidávám svůj tip na poslech přednášek od P. Maxe Kašparů. Nejenomže je odborníkem v mnoha oblastech, ale cokoliv řekne o vztazích považuji za věrohodné už jen z toho důvodu, že se svou ženou je nejenom přes 43 let, a protože mu dělá i zdravotní sestru v jeho psychiatrické ordinaci, tráví spolu 24 hodin denně. A posuďte sami, že tohle vyžaduje umění vztahu.               V našem okolí doporučuji aktivitu Centra pro rodinu Zlín     Kdo rád putuje, jistě mu přijde vhod putování na Svatý Antonínek s názvem Cesta manželů a zamilovaných.  

 • Již tuto sobotu zvou Tomíci na svou zábavu

    Pozor pozor! Po letech čekání, přesouvání a doufání je to konečně tady! TOMácká zábava 2023! Všichni jsou srdečně zvaní - vezměte kamarády, rodiče, prarodiče širokou rodinu, kolegy, známé nebo i Vaše postarší ratolesti a přijďte si to s námi užít!   Rezervace zde: https://tom-otrokovice.cz/zabava     

 • Ve Zlíně proběhne formace Poslaný žít ve společenství

    Zveme všechny, kdo touží patřit do společenství, na formační setkání zaměřená na téma společenství. Toužíme, aby vznikala další křesťanská společenství, aby naše společenství neustále rostla do podoby Kristovy a přinášela nový oheň do našich farností.   O co se jedná: tři formační setkání Termíny: soboty 11. 2. | 25. 3. | 13. 5. Místo: kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně   Motto: Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich. /Mt 18, 20/   Pro koho je akce určena: vedoucí i členové křesťanských společenství, buněk a skupinek, a také všichni, kdo touží patřit do společenství anebo touží založit nové společenství Program: modlitba chval, sdílení, vyučování, workshopy a slavení mše svaté   Akci pořádá ve spolupráci společenství projekt ON, nadační fond CREDO, římskokatolická farnost sv. Filipa a Jakuba Zlín a společenství Invite.

 • Autobus na Hromniční pouť matek zastaví i v Otrokovicích

    ODJEZD: 4. 2. 2023 v 7,00 hodin autobusové nádraží Uherské Hradiště NÁVRAT: po ukončení programu, asi v 16,00 – 16,30 hodin CENA: za dopravu: 300,- Kč/ osoba, (sleva pro nastupující na trase)   PŘIHLÁŠKY elektronicky + SMS Centrum pro rodinu Uherské Hradiště cpruherskehradiste@ado.cz Jana Koňaříková, tel. + SMS: 731 16 22 79   Přihláška: jméno + telefon + nástupní stanice   NÁSTUPNÍ STANICE NA TRASE: čas je orientační - vyčkejte do příjezdu autobusu   7,00 hod. Uherské Hradiště - autobusové nádraží 7,04 hod. Staré Město -  nám. Velké Moravy 7,07 hod. Huštěnovice - autobus zastávka 7,13 hod. Babice - autobus zastávka 7,15 hod. Spytihněv  - autobus zastávka (naproti kostela) 7,20 hod. Napajedla  - spořitelna (pod kostelem) 7,25 hod. Otrokovice - náměstí (u kostela sv. Michala)   V případě neobsazení autobusu a zrušení zájezdu budete včas informováni.   Jsi přihlášený a nemůžeš jet, dejte nám ihned zprávu, ať nabídneme místo dalšímu zájemci. Děkuji.

 • Děkanátní mše pro mládež sv. Vojtěcha

    Proč vlastně křesťané putují? Jaké je putovat v cizině i pusté krajině, když se můžeš spolehnout jen na "Boží prozřetelnost" a dobrou vůli místních lidí? Toto a mnoho dalšího se dozvíš na mládežnické mši v Otrokovicích!

 • Výzva předsedy ČBK k prezidentským volbám

  Již v závěru tohoto týdne, 13. a 14. ledna 2023, se uskuteční první kolo prezidentských voleb. Přinášíme výzvu předsedy České biskupské konference arcibiskupa Jana Graubnera. Bratři a sestry, za několik dnů se budou konat prezidentské volby. Je to důležitý milník v životě naší společnosti. Jako křesťané a občané jsme povinni přispět svým dílem k vytváření a upevňování společného dobra. Především nezapomínejme na modlitbu. Je to Bůh, kdo řídí chod dějin, a od nás křesťanů se očekává, že budeme v dějinách, které nepřestávají být i dějinami spásy, působit jako kvas, sůl a světlo. Druhou, neméně důležitou záležitostí, je naše účast ve volbách. Jděme k volbám a volme podle své úvahy a svého svědomí, při vědomí, že nevolíme anděla ani spasitele, ale jednoho z nás, který má své silné, ale i slabé stránky, někoho, s kým se nikdy nebudeme moci beze zbytku ztotožnit, protože to je možné jen ve vztahu k Bohu. Přesto nejde jen o volbu menšího zla. Věnujme svůj hlas tomu, kdo je přes všechny lidské nedokonalosti schopen a ochoten budovat společnost jako prostředí společného života, kde může každý z nás nalézt svůj domov. K tomu vám ze srdce žehnám Mons. Jan Graubner, arcibiskup pražský a předseda ČBK Praha, 9. ledna 2023 Zdroj: www.cirkev.cz