Vzpomínka na Zdeňka Kvasnicu

V úterý brzy po půlnoci si Pán Bůh povolal vzácného tatínka, dědečka, kamaráda, farníka Zdeňka Kvasnicu. Asi není možné vyjmenovat všechny jeho činnosti, aby si později člověk nevzpomněl ještě na nějakou další. A protože jeho velkou oblibou bylo kromě focení i natáčení, je to on sám, který ještě před dvěma měsíci nám zanechal na svém youtube profilu poslední videa, která dodělal.

Děkujeme za vše, co jsme s ním prožili, co pro nás a farnost udělal.

Vzpomínka na pouť z Istanbulu pěšky na Velehrad z rádia Proglas

Jubilejní rok 2013, kdy si křesťané připomínali 1150 let od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, přiměl skupinu poutníků vydat se po stopách soluňských bratří a jejich cestu z Istanbulu na Velehrad zopakovat. 1 800 kilometrů dlouhé pěší pouti se zúčastnil také Zdeněk Kvasnica z Otrokovic, který bude dalším hostem pořadu Mezi slovy.

O stavbě kostela sv. Vojtěcha

Posvěcení kostela sv. Vojtěcha