Postní almužna

Charita Otrokovice připravuje každoroční aktivitu Postní almužna. Ta bude probíhat jako vždycky během cele postní doby. Jak tato aktivita probíhá? Na začátku postní doby si může každý zájemce v kostele vyzvednout papírovou pokladničku. Po celou tuto dobu příprav na velikonoční svátky si pak můžu najít něco, čeho se můžu zříct ve prospěch druhých. Dokážu si odpustit např. něco dobrého, na co mám zrovna chuť, nebo dokážu odložit nákup něčeho, co pro mě není zas až tak nutné? Oželím vstupné do kina nebo na fotbalový zápas? Pak takto ušetřenou částku můžu vložit do pokladničky.

Na závěr postní doby pak bude možnost pokladničky s našetřeným obnosem přinést zpátky do kostela. Výnos sbírky bude využit dle aktuální potřeby ve službách naší otrokovické Charity, příp. lidem z našeho okolí. Víte-li o někom, kdo se aktuálně nachází v situaci, kdy by potřeboval pomoct, můžete nám do své pokladničky vložit vzkaz nejlépe s kontaktem na vás a stručným popisem situace a výtěžek může být využit i tímto způsobem.