Aktuality, Inspirace, Ohlášky, Promluvy

 • Hasiči z Kvítkovic zvou na oslavy 130 let od založení jejich sboru

    Oslavy zahájíme v sobotu 22. 6. v 10:00 mší sv. v kapli sv. Anny v Kvítkovicích.   Jak a kdy se bude slavit? Co všechno bude k vidění? Kolikrát byl SDH Kvítkovice zrušen a znovu založen? Kdy si mákli kvítkovičtí hasiči šest týdnů v kuse? Co dělají jejich mladí hasiči založení už v roce 1946?   Víte, že hasičské muzeum v Kvítkovicích má 36 kusů historické kolové techniky? Jsou mezi nimi unikáty, které jinde nemají. Co se složit z hromady šrotu? Jaká "nej" má kvítkovická parnička původně vyrobená pro město Chrudim? Na tyto a další otázky vám odpoví starosta SDH Kvítkovice a vedoucí týmu hasičského muzea Martin Holčík. 

 • VYŠEL NOVÝ FARNÍ OBČASNÍK

    V neděli vyšel další Farní občasník. Děkuji všem, kdo do něj přispěli.    Fom ke stažení zde: FOM 2024-06(03) web

 • Ženská konferenci 15. 6. v Otrokovicích

  Drahé ženy, srdečně Vás zveme na 1. ročník ženské konference Talitha kum, která je určená pro všechny milované Boží dcery.   Celý den bude provázet téma a motto: S lehkostí.   „Přikryje tě svými perutěmi, pod jeho křídly máš útočiště; pavézou a krytem je ti jeho věrnost.“ Žalm 91:4   Těšit se můžete na inspirativní ženy a témata. Součástí programu bude také mše svatá, modlitba chval, workshopy, kavárna, kreativní stánky a další. Těšíme se na společný vzácný čas!   Kdy: 15. 6. 2024 Kde: Otrokovická BESEDA, nám. 3. května 1302, Otrokovice  Cena: 200 Kč   Přihlašovaní spuštěno již brzy!   Více informací a přihlašování zde: https://www.credonf.cz/blog/zenska-konference-talitha-kum-2024   Dominika Gurbaľová - Len v Bohu spočin       Program: 8:30 Registrace 9:15 Ranní chvály s Dominikou Gurbaľovou 10:00 Hlavní slovo: Dominika Gurbaľovou – Žít s lehkostí 11:30 Workshopy 12:30 Oběd 15:00 Gauč talk – Jak nést těžkosti s lehkostí 16:30 Přestávka 17:00 Mše svatá + chválová adorace 18:00 Závěr  

 • Milované město Zlín 23. 6.

  V neděli 23. června jste zváni od 15 hodin do Zlína na náměstí Míru na další ročník Milovaného města, které je společným projektem zlínských křesťanských společenství, církví a neziskových organizací. Jde o příležitost k setkání (nejen) rodin, věřících i nevěřících, k modlitbě, radosti i zábavě. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé - Michal Nesvadba, kapela Dobrá otázka, venkovní kavárna, atrakce a tvoření, parkour show, ale také chvály, svědectví, modlitební stan, nebo divadelní zpracování evangelií od chlapců z Komunity Cenacolo. Vezměte své rodiny a přátele a přijďte prožít tento vzácný čas. Více informací najdete na www.credonf.cz     Milované město – Zlín 2023 | Zpravodajské Noeviny 27. 6. 2023  

 • DĚKANÁTNÍ POUŤ DO ŠTÍPY

    Letošní děkanátní pouť za obnovu rodin a kněžská a řeholní povolání se uskuteční v sobotu 8. 6. ve Štípě.   

 • FILMOVÝ APOŠTOLÁT ZVE NA FILM PŘÍBĚH MARIE

  Srdečně Vás zveme v pondělí 3. června v 18.30 hod. k promítání filmu Příběh Marie v sále pod kostelem sv. Vojtěcha. Vstup volný, občerstvení zajištěno. Skutečný příběh Marie vypráví o dívce, která se naučila normálně žít, ač byla od narození hluchá a slepá. Tento malý zázrak se odehrál ve Francii na konci 19. století. Ze zoufalství nakonec odveze Marii do ústavu Larnay nedaleko Poitiers, kde se řádové sestry starají o neslyšící dívky a mladé ženy. Mladá řádová sestra Marguerite, si i přes skepsi matky představené vezme toto „divoké zvířátko" pod svá ochranná křídla a dělá vše pro to, aby ji vyvedla z hlubin jejího vnitřního vězení a našla cestu jak s ní komunikovat a jak ji naučit žít. Navzdory počátečním nezdarům a překážkám sestra Marguerite ale nakonec uspěje i díky nekonečné trpělivosti, vlastní radostné víře a ochranitelské lásce k mladé Marii. Naučí ji vlastní znakovou řeč založenou na dotycích rukou. Marie Heurtinová se díky tomu později naučí Braillovo písmo, psát na stroji, šít, plést, učila se dějepis, zeměpis a stala se z ní půvabná mladá žena. Její příběh je považován za zázrak.  

 • Farnost fandí hokeji

    Hoši, děkujem!

 • Svatodušní vigilie

    Přijměte pozvání v sobotu 18. 5. ve 20:00 ke sv. Vojtěchovi na modlitební vigilii k Duchu Svatému.   KEĎ PRÍDE DUCH SVÄTÝ | POD OCHRANOU NAJVYŠŠIEHO 11 – TURÍCE   CSM Hradec 2022, píseň Hymnus k Duchu svatému, Adorare   DUCH PREPUKNI V DÁŽĎ - JANA PALAJOVÁ | Godzone tour 2017   DUCHU SVÄTÝ, SI TU VÍTANÝ - Laura & Jozef Šarišskí | TWC School   Príď Duchu Svätý | olivymusic 2017   RODS - DUCHU BOŽÍ PRÍĎ (OFFICIAL LIVE VIDEO)