Aktuality, Inspirace, Ohlášky, Promluvy

 • FILMOVÝ APOŠTOLÁT ZVE NA FILM PŘÍBĚH MARIE

  Srdečně Vás zveme v pondělí 3. června v 18.30 hod. k promítání filmu Příběh Marie v sále pod kostelem sv. Vojtěcha. Vstup volný, občerstvení zajištěno. Skutečný příběh Marie vypráví o dívce, která se naučila normálně žít, ač byla od narození hluchá a slepá. Tento malý zázrak se odehrál ve Francii na konci 19. století. Ze zoufalství nakonec odveze Marii do ústavu Larnay nedaleko Poitiers, kde se řádové sestry starají o neslyšící dívky a mladé ženy. Mladá řádová sestra Marguerite, si i přes skepsi matky představené vezme toto „divoké zvířátko" pod svá ochranná křídla a dělá vše pro to, aby ji vyvedla z hlubin jejího vnitřního vězení a našla cestu jak s ní komunikovat a jak ji naučit žít. Navzdory počátečním nezdarům a překážkám sestra Marguerite ale nakonec uspěje i díky nekonečné trpělivosti, vlastní radostné víře a ochranitelské lásce k mladé Marii. Naučí ji vlastní znakovou řeč založenou na dotycích rukou. Marie Heurtinová se díky tomu později naučí Braillovo písmo, psát na stroji, šít, plést, učila se dějepis, zeměpis a stala se z ní půvabná mladá žena. Její příběh je považován za zázrak.  

 • Farnost fandí hokeji

    Hoši, děkujem!

 • Svatodušní vigilie

    Přijměte pozvání v sobotu 18. 5. ve 20:00 ke sv. Vojtěchovi na modlitební vigilii k Duchu Svatému.   KEĎ PRÍDE DUCH SVÄTÝ | POD OCHRANOU NAJVYŠŠIEHO 11 – TURÍCE   CSM Hradec 2022, píseň Hymnus k Duchu svatému, Adorare   DUCH PREPUKNI V DÁŽĎ - JANA PALAJOVÁ | Godzone tour 2017   DUCHU SVÄTÝ, SI TU VÍTANÝ - Laura & Jozef Šarišskí | TWC School   Príď Duchu Svätý | olivymusic 2017   RODS - DUCHU BOŽÍ PRÍĎ (OFFICIAL LIVE VIDEO)

 • Farní volejbal

    Máte rádi volejbal? Přijďte porovnat síly s kamarádama, rodičema, nebo naopak svýma dětma, bývalýma vedoucíma, nebo těma současnýma.Zkrátka pojďme se potkat, užít si fajn zápasy a společně strávené odpoledne. Stačí poskládat tým a přihlásit se!Štěpánka, Verča a Marťas

 • Spojme se v modlitbě za děti

    Papež František vyhlásil 1. Světový den dětí, který se uskuteční v Římě 25.-26. května a celosvětově na diecézní úrovni. K tomuto dni poslal dětem celého světa taky poselství, které si můžete stáhnout zde.    O. Roman Vlk ve svém Vlčím doupěti k tomuto dni připravil taky v návaznosti na probíhající Rok modlitby modlitební síť s názvem „Děti za děti“, která bude formou novény a začne 16. května. Připravena je k tomu taky modlitební kartička, kterou si můžete Světový den dětí - modlitební kartička   Tuto novénu můžeme od čtvrtka 16. 5. v naší farnosti spojit taky s úmyslem za děti, které právě 26. 5. přistoupí u nás k 1. sv. přijímání a za jejich rodiče a rodiny.   P. Roman Vlk | MODLITEBNÍ SÍŤ - DĚTI ZA DĚTI | Připoj se i ty

 • POUTNÍ MÁJOVÁ POBOŽNOST DO HALENKOVIC

    Objevte nové krásné místo Stromovou kapli sepjatých dlaní, které zve k pouti a modlitbě. Rádi byste na venkovní májovou pobožnost jeli a nemáte se jak dostat? Nahlaste se v zákristii. Prosíme o zasání i řidiče, kteří by byli ochotní někoho svézt.

 • FILMOVÝ APOŠTOLÁT ZVE NA FILM POCHYBY

    Srdečně Vás zveme v pondělí 6. května v 18.30 hod. k promítání filmu Pochyby v sále pod kostelem sv. Vojtěcha. Vstup volný, občerstvení zajištěno. Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy sv.Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu.

 • Farní pouť na Hostýn

    Jeden autobus je již obsazen. Hledáme ochotné řidiče aut, kteří by svezli další zájemce. Zapište se co nejdříve v zákristii.

 • Kateřina Gjergji Holzerová - BáZnířka - v sobotu v Otrokovicích

    Již tuto sobotu 20. 4. k nám přijíždí autorka Bible – Rýmované putování Kateřina Gjergji Holzerová. Od 17:00 zazní v kostele sv. Vojtěcha hudební recitál s jejími autorskými písněmi, tak také některé pasáže rýmované Bible.  Vstupné dobrovolné. Na místě možnost zakoupení knihy s osobním věnováním autorky.