Připojme se k celosvětové modlitbě růžence u nás v kostele či doma

Každý den v 18:00 se v měsíci květnu připojujeme v kostele sv. Vojtěcha k celosvětové modlitbě růžence za ukončení pandemie COVID-19.

Papežská rada pro novou evangelizaci uvedla, že katolické svatyně celého světa budou zvláštním způsobem zapojeny jako propagátoři modlitby růžence mezi katolickými jednotlivci, rodinami a komunitami.

Třicet poutních míst se bude střídat ve vedení každodenního živě přenášeného růžence v 18.00 hodin (středoevropského času). Katolická církev zasvěcuje měsíc květen Nejsvětější Panně Marii. Svatý otec zahájí tento měsíc modlitby 1. května a poprosí o Mariinu přímluvu.

Papež František hovořil o koronaviru a jeho ekonomických dopadech ve videoposelství účastníkům 27. iberoamerického summitu v Andoře dne 21. dubna.

Pandemie COVID-19 „si vyžádala od každého národa a jeho občanů obrovské oběti,“ řekl. Krize vyzvala „celé mezinárodní společenství, aby se společně s duchem odpovědnosti a bratrství zavázalo čelit mnoha výzvám - těm, které již probíhají, i těm, které přijdou.“

Papež řekl, že se modlí za miliony lidí, kteří na COVID-19 zemřeli nebo kteří nemocí trpí, i za jejich rodiny: „Pandemie nerozlišovala a zasáhla lidi všech kultur, vyznání, sociálních a ekonomických vrstev.

Zdůraznil, že je důležité považovat očkování proti koronaviru za „univerzální společné dobro“.

V této oblasti jsou obzvláště vítány iniciativy, které usilují o vytvoření nových forem solidarity na mezinárodní úrovni, s mechanismy zaměřenými na zajištění spravedlivé distribuce vakcín, které nejsou založeny na čistě ekonomických kritériích, ale berou v úvahu potřeby všech, zejména těch nejzranitelnějších a nejpotřebnějších.

„S naléhavostí musíme zvážit model obnovy schopný generovat nová, inkluzivnější a udržitelnější řešení zaměřená na všeobecné společné dobro, splňující Boží slib pro všechny lidi," uvedl dále papež.

Dodal, že při reakci na koronavirus by se pozornost měla věnovat tomu, aby byla zreformována mezinárodní dluhová struktura a umožněn přístup k externímu financování na podporu ekonomického rozvoje tak, „aby se každý mohl dostat ze současné situace s nejlepší šancí na zotavení“.

Nic z toho nebude možné bez silné politické vůle, která má odvahu rozhodnout se změnit věci, zejména priority, tak, aby to nebyli chudí, kdo zaplatí nejvyšší cenu za tyto tragédie, které zasáhly naši lidskou rodinu," řekl.

Zdroj: www.cirkev.cz

Zahájení s papežem Františkem sobota 1.5.2021

Seznam vybraných poutních míst včetně odkazů na záznamy či přímé přenosy najdete zde.

Modlitební úmysly Svatého otce na jednotlivé dny v měsíci květnu

Za celý svět raněný touto pandemií

1. Za všechny zesnulé
  29. Za všechny zasvěcené muže a ženy
  30. Za církev
  31. Za ukončení pandemie a obnovu našeho sociálního a ekonomického života

Doma se můžete modlit společně, pokud jste sami, můžete se připojit k záznamu z Tv Lux.

RADOSTNÝ RUŽENEC

BOLESTNÝ RUŽENEC